• Światowy Dzień Kota

• 16 lutego w grupie "Słoneczek" oraz "Tygrysków" obchodziliśmy nietypowe święto - "Święto kota" - w tym dniu dzieci upodobniły się do swoich czworonożnych przyjaciół tworząc opaski na głowy, śpiewały piosenki o kotach, naśladowały je w zabawach muzyczno-ruchowych, układały puzzle, tworzyły prace plastyczne, zapoznały się z kocimi obyczajami i sposobami pielęgnacji kotów.

• Walentynki - grupa Motylki Grabówno

• Ten tydzień grupa Motylków z Grabówna rozpoczęła od świętowania walentynek. W poniedziałek porozmawialiśmy o minionym święcie. Zagraliśmy wspólnie w serduszkowe memory które bardzo przypadło dzieciom do gustu i zdecydowanie zostanie z nami na dłużej były też różne zabawy serduszkowe. Na koniec przygotowaliśmy dla mamy i taty walentynkę.

• Walentynki - grupa Słoneczka i Tygryski

• 12 lutego w grupie Słoneczek oraz Tygrysków obchodzone były Walentynki. Była to okazja do okazywania sobie uczuć takich jak: miłość, szacunek i dobro, a także powód do obdarowywania się drobnymi upominkami - własnoręcznie wykonanymi walentynkami. Tego dnia dziecipoznały patrona tego święta i uczestniczyły w zabawach tematycznych, ruchowo-muzycznych i pogadance dotyczącej tematu.

• Bal karnawałowy - Grabówno Grupa Sówek i Motylków

• W piątek 12.02.2021 w Grabównie odbył się bal karnawałowy. Grupa Motylki oraz Sówki świetnie się razem bawiły. W tym dniu nie zabrakło także zabaw i tańców. Na dzieci czekał także pyszny obiad - pizza oraz słodki poczestunek. Wspólnie wybraliśmy króla i królową balu. Na koniec czekała niespodzianka - Rada Rodziców zapewniła każdemu dziecku balon z obrazkiem z ulubionej bajki, który był napełniony helem. Dzieci bardzo ucieszyły się z niespodzianki. Bal zakończyliśmy wspólnym tańcem "kaczuchy". Był to wyjątkowy dzień, którego dzieci napewno szybko nie zapomną.

• Bal karnawałowy - grupa Pszczółki

• Ostatni tydzień tegorocznego karnawału w przedszkolu wszystkie grupy przeznaczy na bale przebierańców. Tym razem, każda grupa spędziła go inaczej – w swojej sali. Kameralnie, ale we wspaniałej tanecznej atmosferze. Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki nasze dzieci zamieniły się w księżniczki, policjantów, strażaków, ninja, spidermenów, koty i inne magiczne postacie. Nieważne czy duża, czy mała sala, czy duże, czy małe grono do dobrej zabawy potrzebny tylko dobry humor i przyjemna muzyka, a tego nam nie brakowało!

• Bal karnawałowy - grupa Słoneczka

• 11.02.2021r. w grupie "Słoneczek" odbył się bal karnawałowy. Zaczeliśmy zabawę od prezentacji strojów oraz swobodnych tańców. Panie starały się urozmaicać zabawę ciekawymi konkurencjami. Dzieci chętnie uczestniczyły w wesołych tańcach i pląsach, a uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Popisy taneczne i liczne zabawy umiliły dzieciom ten niecodzienny czas!

• Bal Karnawałowy - grupa Żabki

• Bal karnawałowy - grupa, ,Żabki" Kolorowe stroje, bajeczny wystrój i skoczna muzyka - w takiej to atmosferze bawiły się dzieci 4-5 letnie z grupy Żabki 11lutego 2021r. podczas baliku karnawałowego. Był to dzień pełen wielu przeżyć i radości. Dzieci z dumą prezentowały swoje bajeczne stroje, wszyscy chętnie uczestniczyli w przygotowanych zabawach konkursach i tańcach. Całość zabawy uświetnił słodki poczęstunek oraz obiad w postaci pizzy. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie sali, strojów oraz słodkości i przeróżnych Pyszności, których mieliśmy możliwość zasmakować. Następny bal już za rok!!!

• Bal karnawałowy - grupa Tygryski

• Międzynarodowy Dzień Pizzy

• 09.02.2020r. dzieci z Grupy Słoneczek oraz Tygrysków obchodziły Międzynarodowy Dzień Pizzy. Tego dnia przedszkolaki poznały składniki niezbędne do powstania kultowego włoskiego placka, chetne dzieci podzieliły się informacjami o tym jakie składniki lubią najbardziej oraz poznały etapy jej wykonania. Każde dziecko miało możliwość układania składników na pizzy. Wszyscy bardzo chętnie degustowali wspólnie wykonaną pizzę!

• Dokarmianie ptaków

• 25.01.2021r. dzieci z grupy "Słoneczka" starały się rozwiązać problem - w jaki sposób możemy pomóc ptakom zimą? wszystkie dzieci miały mnóstwo pomysłów i wspólnie zdecydowaliśmy, że wykonamy pokarm dla ptaków!

• Mikołajki w grupie Słoneczek

• Dnia 18.12.2020r. do grupy Tygrysków oraz Słoneczek dotarł Mikołaj w towarzystwie Pani Mikołajowej.  Wręczył nam wszystkim słodkie upominki. Dziękujemy Mikołajowi i Pani Mikołajowej za prezenty i niezapomnianą wizytę. Do zobaczenia za rok!

• Ozdabianie pierników - grupa Motylki

• Pierniki to szczególne ciastka robione głównie na święta Bożego Narodzenia. Chyba nie ma dziecka które nie lubi pierników. Maluszki z Grabówna w poniedziałek 14.12 ozdabiali pierniki i oczywiście na deser zajadali się nimi. Dzieci były zachwycone.

• Publiczne Przedszkole w Miasteczku Krajeńskim
      • Główne przedszkole: 672873129 Tel. kom.: 722-002-252 Oddział w Grabównie: 672874250
      • Publiczne Przedszkole w Miasteczku Krajeńskim, ul. Plac Wolności 12 89-350 Miasteczko Krajeńskie Poland